SZSU - Ozvena

Aktuality


Naši drahí priatelia a priaznivci, v prípade, ak rozmýšľate, komu venujete svoje 2 percentá z dane, aj my už máme občianske združenie. ktoré môžete podporiť. Ďakujeme!


SZSU OZVENA pokračuje v činnosti aj v roku 2024. Momentálne sa pripravujeme na výchovné koncerty, chrámové koncerty a čaká nás aj súťaž Praga Cantat. Posielame pozdrav z posledného sústredenia v Domove SZSU v Trenčianskych Tepliciach.


SZSU OZVENA zúčastnila na 15. Medzinárodnom festivale - Slovakia Cantat 2023, kde získala Zlaté pásmo v kategórii ženských speváckych zborov a Zlaté pásmo v kategórii sakrálnych skladieb.

Galakoncert v Slovenskej filharmónii

foto: Martin Šopinec

31. marca 2023 v Slovenskej filharmónii. Tri umelecké telesá Domova SZSU - Spevácky zbor slovenských učiteľov, Spevácky zbor slovenských učiteliek - Ozvena a Komorný orchester slovenských učiteľov. Klikni na čítať ďalej, tam si môžete pozrieť a vypočuť celý galakoncert.


Galéria

Spevácky zbor slovenských učiteliek OZVENA nadväzuje na činnosť Spevokolu bratislavských učiteliek, prvého amatérskeho ženského speváckeho zboru na Slovensku, ktorý v roku 1946 založil a do roku 1952 viedol profesor konzervatória Jozef Weber. Ďalším pokračovateľmi boli V. Fedor (1952-1958) a B. Valašťan (1958-1971).

V roku 1971 sa zbor pretransformoval na terajšiu OZVENU a bol začlenený do organizačnej štruktúry Domova SZSU v Trenčianskych Tepliciach pod garanciou MŠ SR. Od tých čias zbor dirigovali E. Šarayová-Kováčová (1971-1986), P.Baxa (1987-1991), A. Kálay (1991 – 1992), V. Lutonská (1992-1993), Doc. PaedDr. Sergej Mironov, CSc (1994-2022). Od roku 2022 je novým umeleckým vedúcim a dirigentom Mgr. art. Tomáš Vrškový.

Ozvena sa za desaťročia svojej činnosti prepracovala do absolútnej špičky medzi slovenskými ženskými zbormi. Vystupuje na významných domácich a medzinárodných podujatiach, uskutočňuje výchovné koncerty pre školskú mládež, chrámové a celovečerné koncerty, príležitostné vystúpenia pri významných štátnych udalostiach. Ozvena je pravidelným účastníkom domácich festivalov a reprezentuje slovenské zborové umenie na súťažiach a festivaloch v zahraničí, kde uskutočnila veľa koncertných vystúpení. Vo svojom repertoári prezentuje sakrálne a svetské skladby, diela klasických a súčasných autorov, úpravy ľudových piesní, černošské spirituály, džezové kompozície...

Medzi najvýznamnejšie úspechy zboru patrí zlaté pásmo a titul Laureáta súťaže na Medzinárodných súťažiach B. Smetanu v Litomyšli (ČR – 1997), B. Martinu v Hradci Králové (ČR – 1999), zlatá medaila v kategórii E1 – ženské zbory Svátky písní – FESTIVAL OF SONGS v Olomouci (ČR – 2015), 2. a 4. miesto v Cantonigros (Španielsko – 1986 a 1997), dve 1. miesta na medzinárodnom súťažnom festivale Trnavské zborové dni (SR – 2001), titul Laureáta súťaže a Zlaté pásmo na súťažnom festivale zborového spevu Viliama Figuša – Bystrého v Banskej Bystrici (SR – 2016), Zlaté pásmo v kategórii ženských speváckych zborov a Zlaté pásmo v kategórii sakrálnych skladieb na Medzinárodnom festivale Slovakia Cantat (SR - 2023) a popredné umiestnenia na súťažiach v Budapešti (Maďarsko), Gorizii (Taliansko) a v Tours (Francúzsko).

Mgr. art. Tomáš Vrškový.

Absolvoval Akadémiu umení v Banskej Bystrici (Slovensko) na Fakulte múzických umení v odbore Dirigovanie zboru (2011-2016) a Konzervatórium Žilina (Slovensko) v odbore Cirkevná hudba, Dirigovanie (2006-2012). Od roku 2022 pôsobí ako dirigent a umelecký vedúci Speváckeho zboru slovenských učiteliek Ozvena, od roku 2019 Miešaného speváckeho zboru KYSUCA v Čadci. V Čadci pôsobí od roku 2016 aj ako učiteľ a zároveň dirigent speváckych zborov na ZUŠ Jozefa Potočára. Na Konzervatóriu J. M. Hurbana v Žiline vyučuje odborné predmety od roku 2016, v tom istom roku sa stal dirigentom Dievčenského speváckeho zboru Konzervatória v Žiline. Vicedirigentom Speváckeho zboru slovenských učiteľov v Trenčianskych Tepliciach je od roku 2013, kde pôsobí aj ako spevák a korepetítor. Od roku 2009 diriguje Spevácky zbor Sursum corda v Rosine.
  • K najväčším dirigentským úspechom patrí Strieborná medaila z medzinárodnej súťaže speváckych zborov "Svátky písní" Olomouci.
  • V roku 2015 získal 1. miesto a cenu dekana fakulty Akadémie umení v Banskej Bystrici na Medzinárodnej dirigentskej súťaži.
  • Venuje sa kompozícii vážnej hudby so zameraním na zborové skladby a vokálno-inštrumentálne diela.
  • Lorem ipsum dolor sit amet.

Dokumenty na stiahnutie


Nájdete nás

Naše videá

Kontakty

Mgr. art. Tomáš Vrškový

Dirigent SZSU Ozvena:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Anita Rečlová

zast. predseda SZSU Ozvena:
0905 789 454
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Ivana Kopunová

tajomník SZSU Ozvena:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Bc. Mariana Holosová

predseda SZSU Ozvena:
0904 382 440
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Kontaktný formulár

Prosím vyplňte Vaše meno.
Prosím vyplňte Vaše číslo na mobil.
Prosím vyplňte správne emailovú adresu.
(*) povinné vyplniť
Prosím vyplňte správu.
Invalid Input
Prosím vyplňte overenie.

Informácie

Ubytovacie a stravovacie zariadenie MŠVVaŠ SR v Trenčianskych Tepliciach. Domov SZSU je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.

Kontakty

Adresa: Partizánska ulica č. 11
914 51 Trenčianske Teplice

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: 032/655 23 01

Naše zložky

Spevácky zbor slovenských učiteľov:
www.spevackyzbor.sk
Komorný orchester slovenských učiteľov:
www.kosu6.webnode.sk
Ozvena, spevácky zbor slovenských učiteliek:
www.szsu-ozvena.sk
Všetky práva vyhradené Copyright © 2018 | Domov speváckeho zboru slovenských učiteľov